Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Umocnienie złotego

2014-05-29

Główne pary złotowe rozpoczynają dzisiejszą sesję od umocnienia. Dolar kosztuje 3,0534 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1505 PLN. Dziś nie mamy żadnych odczytów z naszego kraju, z kolej jutro czeka nas najważniejszy w tym tygodniu odczyt z Polski i będzie to finalny odczyt o dynamice PKB za I kwartał.

 

Polski dług cieszy się powodzeniem inwestorów

 

Warto dodać, że również od umocnienia dzisiejszą sesję rozpoczynają nasze 10- letnie obligacje, których rentowność nadal spada i wynosi 3,64 proc. To właśnie one dzisiejszego poranka szczególnie sprzyjają w umocnieniu złotego. Początek dzisiejszej sesji to lekkie spadki wartości pary EUR/USD, obecnie wyceniana jest ona na 1,3599 i znajduje się blisko wsparcia w postaci dołków z lutego tego roku w okolicach 1,359. Przebicie tych poziomów otworzyłoby drogę na okrągły poziom 1,35, a nawet do minimów z początku lutego na poziomie 1,3478.

W kontekście wartości tej pary podczas dzisiejszej poznamy kilka istotnych figur makroekonomicznych z USA.  Ukażą się  dane o PKB za I kwartał, ponadto (jak co tydzień) pojawią się dane z tamtejszego rynku pracy, czyli liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Dodatkowo opublikowany zostanie  indeks podpisanych umów kupna domów (kwiecień). Szczególnie warto śledzić odczyty o PKB i dane z rynku pracy  (obie o 14:30). Lepsze dane z pewnością pomogą walucie amerykańskiej w umocnieniu, z kolei słabsze mogą tylko chwilowo wpłynąć na rynek.

 

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc