Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Umocnienie złotego

2014-02-05

Umocnienie złotego wpisuje się w odbicie w notowaniach walut gospodarek wschodzących i nie należy go wiązać z dzisiejszą decyzją.

Relatywna siła polskiej waluty na tle innych przedstawicieli emerging markets to zasługa wysokiego tempa wzrostu, które pozwoli Radzie na podwyżki stóp w III kwartale.

 

Polska: Rada wierna obietnicy

Stopa referencyjna pozostawiona została na poziomie 2,5 proc. Kurs EUR/PLN kontynuuje odreagowanie silnych zwyżek i znajduje się przy 4,19.

 

 

 

 

Autor:

Bartosz Sawicki

DM TMS Brokers

Kierownik Departamentu Analiz

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc