Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Stabilny polski złoty

2014-08-04

Eurodolar znajduje się obecnie w okolicach zamknięcia z piątku, na poziomie 1,3420. Stabilny pozostaje także polski złoty. Kurs dolara USD oscyluje w okolicach 3,11, natomiast EUR/PLN 4,1750.

Jedyną istotną dzisiejszą publikacją makroekonomiczną będzie sierpniowy indeks Sentix dla strefy euro. Będzie to pierwszy z wskaźników obrazujących nastroje w strefie euro. Jest to indeks badający nastroje wśród 4,5 tys. inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Według konsensusu ma on wynieść 9,0 pkt. co oznaczałoby spadek wobec 10,1 pkt. miesiąc wcześniej. Jest to pierwszy z wskaźników badających nastroje, więc może być pewną wskazówką przed ważniejszymi publikacjami, jak np. ZEW, Ifo czy PMI. W tym tygodniu zaplanowane są decyzje w sprawie stóp procentowych aż 4 banków centralnych z grona G10.

 

Już jutro pojawi się pierwsza publikacja z Australii. Na czwartek zaplanowane są decyzje Banku Anglii oraz Europejskiego Banku Centralnego. W piątek swoją decyzję opublikuje natomiast Bank Japonii. Pomimo takiego nagromadzenia ważnych wydarzeń, nie wydaje się by mogło one w dużym stopniu poruszyć rynkiem. Spowodowane jest to faktem prowadzenia przez bardzo przejrzystej polityki monetarnej. Oczekiwania co do wszystkich decyzji zakładają utrzymanie stóp procentowych na niezmienionych poziomach.

 

Autor:

Błażej Kiermasz
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc