Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Sprzedaż polskiej waluty

2014-07-04

Na początku dzisiejszego dnia inwestorzy nadal sprzedają polską walutę, kurs USD PLN rośnie o 0,18%. Euro pozostaje dużo bardziej stabilne i umacnia się w stosunku do złotego o 0,04 %. Wydaje się, że obecnie mamy dobry moment na zakup europejskiej waluty przed zbliżającym się okresem wyjazdów zagranicznych, gdyż od strony technicznej istnieje jeszcze przestrzeń do dalszego osłabienia kursu euro o około 2 grosze.

 

W czasie wczorajszej sesji złoty osłabił się w stosunku do dolara, natomiast w czasie drugiej połowy sesji odrobił część strat do euro i na koniec dnia notowania EURPLN pozostawały na poziomie bliskim czwartkowego otwarcia wynoszącym 4,1427. Kurs USDPLN na zamknięciu wynosił 3,0450.

Wczorajsza sesja obfitowała w szereg bardzo ważnych danych makroekonomicznych. O godzinie 13:45 EBC poinformował o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionych poziomie. Podstawowa stopa procentowa w dalszym ciągu wynosi 0,15%.

Na konferencji prasowej Mario Draghi dał do zrozumienia, że istnieje możliwość wprowadzenia QE tylko w przypadku, kiedy średnioterminowe prognozy dotyczące danych makroekonomicznych będą odbiegały od obecnych celów. Prezes EBC podkreślił także, że kurs walutowy jest bardzo ważny choć nie jest celem banku centralnego.  

Także w USA mieliśmy sporo ważnych informacji płynących z gospodarki. Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 6,1% wobec spodziewanych 6,3%. Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym również pozytywnie zaskoczyła rynki wynosząc 288 tys. gdzie rynkowy konsensus wynosił 212 tys. Dane dotyczące bilansu handlu zagranicznego za maj także okazały się lepsze niż prognozowała większość analityków, - 44,39 mld USD wobec spodziewanych -45 mld USD.

Dzisiejsza sesja będzie bardzo spokojna z uwagi na Dzień Niepodległości, który obchodzony jest w USA. Brak inwestorów zza oceanu zapewni nam marazm w drugiej części sesji i po godzinie 16 trudno oczekiwać znaczących ruchów na głównych parach walutowych.

 

 

 

 

Autor:

Daniel Kostecki

HFT Brokers Dom Maklerski S.A.

Dyrektor Departamentu Analiz Rynkowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc