Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Słaba sesja w wykonaniu dolara

2014-06-25

Dzisiejsza europejska część sesji to osłabienie kursu walut dolara wobec niemal wszystkich głównych walut. Para EUR / USD obecnie wyceniana jest na 1,3638, choć dziś notowane były również i poziomy ponad 1,3650, co było najwyższą wartością od 9 czerwca tego roku.

 

Rozczarowujące dane z USA

 

Za słabą sesją w wykonaniu dolara stały dziś głównie dane zza Oceanu, gdzie w I kwartale tego roku dynamika amerykańskiego PKB w ujęciu zannualizowanym była ujemna i ukształtowała się na poziomie -2,9 proc., wobec prognozy na poziomie -1,7 proc. To pierwszy ujemny wynik od I kwartału 2011 roku. Można tu dodać, że spadek PKB jest w dużej mierze efektem niekorzystnego wpływu czynników pogodowych.

Słabo też wypadły dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku, które w USA zanotowały spadek o 1 proc. m/m, po tym jak miesiąc wcześniej wzrosły one (po korekcie) o 0,8% m/m, prognozy zakładały utrzymania stanu rzeczy sprzed miesiąca.

Negatywny wydźwięk tych danych został nieco złagodzony przez lepszy od prognoz odczyt tamtejszego indeksu PMI dla usług, który zanotował najwyższą wartość w historii i wyniósł 61,2 pkt.

Kolejną sesję dobrze spisuje się nasza waluta. Kurs dolara wynosi 3,04447 PLN, zaś wspólna waluta euro wyceniana jest na 4,1493 PLN. Jutro czekają nas istotne dane z naszego kraju. Mianowicie poznamy wyniki sprzedaży detalicznej oraz stopę bezrobocia (obie figury za maj).

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc