Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Silna przecena dolara australijskiego

2014-04-23

Wydarzeniem poranka na rynku walutowym jest bezapelacyjnie silna przecena dolara australijskiego. Dziś w nocy poznaliśmy dane o inflacji z Australii. W ujęciu kwartalnym inflacja CPI wzrosła o zaledwie 0,6% przy konsensusie i poprzedniej wartości wynoszącej 0,8%.W relacji rocznej inflacja wzrosła o 2,9% przy konsensusie wynoszącym 3,2%. Te wartości rozczarowały inwestorów, którzy zaczęli sprzedawać AUD, który już teraz do USD blisko 1%, Powyższe przybliżają nas do scenariusza, w którym RBA powróci do rozważania kolejnej obniżki stóp.

Dodatkowo przecenie Australijczyka sprzyja słaby odczyt indeksu PMI dla przemysłu w Chinach. Indeks ten wyniósł 48,3 pkt., podczas gdy rynek oczekiwał odczytu na poziomie 48,4 pkt. Dużo lepiej wyglądają zaś odczyty indeksów PMI dla strefy euro. Odczyty za kwiecień dla przemysłu i dla usług wyniosły odpowiednio 53,3 pkt. i 53,1 pkt. (konsensus: 53 pkt. i 52,4 pkt.). Za lepszy odczyt odpowiadają przede wszystkim dobre dane z Niemiec. Tym razem troszkę gorzej od oczekiwań wypadły zaś odczyty z Francji. Dane te umacniają po godz. 10 euro w stosunku do dolara i innych walut, lecz zmienność notowań nie wprawia w osłupienie.

Dziś przed nami w kalendarzu jeszcze protokół z posiedzenia Banku Anglii (może mieć wpływ na funta), wyniki sprzedaży detalicznej w Kanadzie oraz indeks PMI i dane o sprzedaży nowych domów w USA.

 

 

Autor:

Dział Analiz XTB

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc