Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Rollercoster przestał bujać

2014-06-06

Ostatnie kilka godzin handlu na głównej parze walutowej to mała zmienność kursu, po wczorajszym rollercosterze po decyzji i konferencji ECB. Przypomnijmy, wczoraj ECB obniżył stopę refinansową do poziomu 0,15 proc. (wobec prognozy 0,1 proc.). Z kolei stopa depozytowa została sprowadzona do wartości ujemnej na poziomie ( -0,1 proc.).

 

Po decyzji odbyła się konferencja z udziałem szefa Banku – Mario Draghiego. Na niej mogliśmy m.in. poznać nowe projekcje dotyczące inflacji i PKB, które zostały skorygowane w dół. Ponadto ECB (poza obniżką stóp) wprowadzi szeroki  pakiet narzędzi luzujących politykę monetarną m.in. dwie rundy LTRO. Dodatkowo Mario Draghi dodał, że to nie koniec działań Banku.

Na decyzję i konferencję kurs pary EUR / USD zareagował znaczącym spadkiem, nawet w okolice dołków z przełomu stycznia i lutego tego roku na poziomie 1,35,  by później mocno odbić w górę i znaleźć się nawet w okolicach 1,3670. Obecnie główna para walutowa wyceniana jest na 1,3648.

Jeżeli chodzi o dzisiejsze figury makroekonomiczne, to już rano poznaliśmy dane z Niemiec dotyczące produkcji przemysłowej i handlu zagranicznego, jednak nie miały one dla rynku większego znaczenia.

Dziś najważniejszą publikacją mogącą wpłynąć na wartość pary EUR/USD będą oficjalne dane na temat sytuacji na amerykańskim rynku pracy.

 

Mała zmienność na złotym

 

Po wczorajszej podwyższonej zmienności na głównych parach złotowych, dzisiejsza sesja rozpoczyna się dość spokojnie. Dolar wyceniany jest na 3,0276 PLN, zaś Euro na 4,1303 PLN. Sprawdź aktualne kursy walut NBP

Dziś nie mamy żadnych figur z naszego kraju, więc nasza waluta będzie w głównej mierze uzależniona od czynników zewnętrznych.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc