Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Produkcja przemysłowa w strefie euro spowalnia

2014-07-14

Eurodolar w nocy pozostał stabilny w okolicach poziomu 1,36. Zmienność wyniosła zaledwie 10 pipsów. Równie spokojny był polski złoty. Kurs euro oscylował wokół 4,14, a kurs dolara poruszał się w okolicach poziomu 3,0450.

Dzisiejszy kalendarz nie obfituje w zbyt wiele istotnych odczytów. Jedyną wartą uwagi figurą makroekonomiczną będzie majowa produkcja przemysłowa ze strefy euro. Konsensus zakłada spadek o 1,2 proc. w ujęciu miesięcznym. Odzwierciedla on słabe dane z gospodarek niemieckiej, francuskiej i włoskiej. Zniżkowały one odpowiednio o 1,8 proc., 1,7 proc. oraz 1,2 proc. Wydaje się więc, że możliwy jest odczyt jeszcze niższy od oczekiwań rynkowych. Może to nieco negatywnie wpłynąć na notowania euro jednak należy pamiętać, że dane za tak odległy okres mają zwyczajowo ograniczony wpływ na rynki.


O 19:30 będzie miało miejsce wystąpienie Mario Draghiego, który przed Parlamentem Europejskim omówi stanowisko Europejskiego Banku Centralnego dotyczące czynników gospodarczych i monetarnych. Walorem na który warto zwrócić dziś uwagę jest złoto, które spadło w godzinach porannych poniżej poziomu 1320 dolarów za uncję. Jeszcze poważniejszą zniżkę odnotowało srebro, które znalazło się w okolicach 21 USD. Może to wskazywać na zmniejszenie awersji do ryzyka, która w wyniku ostatnich zdarzeń związanych z bankiem Espirito Santo była nieco podwyższona.

 

Autor:

Błażej Kiermasz
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc