Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Powrót do niskiej zmienności

2014-06-24

Eurodolar charakteryzuje się na początku tego tygodnia niską zmiennością i oscyluje w okolicach 1,36. Kurs EUR/PLN znajduje się na poziomie 4,16, a kurs dolara nieco poniżej 3,06. Niepewność polityczna nie wpływa już negatywnie na polską walutę.

 

Kurs EUR/USD 14. dzień z rzędu znajduje się w obrębie zmienności z okresu posiedzenia EBC i publikacji NFP. Wraz z upływem czasu wzrasta ryzyko wybicia górą z tej konsolidacji, ze względu na dotychczasowe pozycjonowanie się inwestorów po krótkiej stronie rynku. Główną dzisiejszą publikacją ze strefy euro będzie czerwcowy indeks instytutu Ifo dla Niemiec. Spodziewany jest nieznaczny, bo zaledwie 0,1 pkt. spadek do poziomu 110,3 pkt. Konsensus zakłada także dalszą rozbieżność w ocenie sytuacji bieżącej i przyszłej.

 

O 14:05 będzie miało miejsce wystąpienie szefa FED z Filadelfii Charlesa Plossera. Jest on zadeklarowanym jastrzębiem, więc możliwe, że nawiążę do ostatniej publikacji wysokiej inflacji, wypowiadając się w dużo mniej gołębim tonie niż sugerowałoby to stanowisko FED-u w ostatnim tygodniu. Na 16:00 zaplanowane jest kilka odczytów ze Stanów Zjednoczonych. Jednym z nich będzie indeks FED z Richmond. Wydaje się, że można tu liczyć na pozytywne zaskoczenie, biorąc pod uwagę fakt, że zarówno indeks Empire State, jak i Philly FED wypadły powyżej konsensusu. Kolejną publikacją będzie indeks zaufania konsumentów Conference Board. Spodziewany jest jego wzrost w czerwcu do poziomu 83,5 pkt. z 83,0 pkt. w maju. Należy jednak zwrócić uwagę, że czerwcowa publikacja indeksu Uniwersytetu Michigan. O 16:00 poznamy także dane na temat majowej sprzedaży nowych domów. Ma ona wynieść 450 tys.

 

Autor:

Błażej Kiermasz
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc