Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Początek dnia udany dla dolara

2014-07-02

Początek dzisiejszej sesji przynosi umocnienie dolara w stosunku do euro. Notowania w dalszym ciągu znajdują się poniżej oporu z poziomu 1,3700, którego pokonanie z pewnością pozwoli dotrzeć głównej parze walutowej w rejon strefy podaży 1,3720.

 

Raport ADP

Spory wpływ na dolara może dzisiaj mieć raport ADP dotyczący rynku pracy w USA, który poznamy o godzinie 16. Konsensus zakłada wzrost zatrudnienia o 205 tys., czyli nieco wyżej niż ostatnio. Co prawda raport ADP stracił nieco ze swojej wartości prognostycznej (ostatnimi czasy raport ADP był przeważnie gorszy od payrolls), ale mimo wszystko powinien doprowadzić do większego ruchu na rynku. Kurs dolara wyraźnie potrzebuje lepszych danych i żeby odzyskał choć część strat z tego tygodnia potrzebny będzie odczyt znacząco przekraczający 200 tysięcy.  W kalendarzu mamy także wypowiedź Jenet Yellen, która uczestniczy w spotkaniu organizowany przez MFW.

 

Posiedzenie RPP

Z punktu widzenia polskich inwestorów kluczowym punktem dnia będzie decyzja RPP dotyczącą stóp procentowych. Na rynku można usłyszeć głosy, że dojdzie do obniżki podstawowej stopy referencyjnej o 25 pb. Naszym zdaniem w chwili obecnej jest to mało prawdopodobne, a na taki krok RPP zdecyduje się ewentualnie w dalszej części roku, gdyby inflacja pozostawała niska. Ważniejszym może się jednak okazać nie sama decyzja RPP, ale to co powie Prezes Marek Belka na konferencji o godzinie 16. Oprócz tradycyjnie interesujących komunikatów dotyczących polityki monetarnej, tym razem Marek Belka prawdopodobnie nie uniknie pytań odnośnie afery taśmowej i atmosfery w Radzie.

Kursy walut online podają że o godzinie 9:35 za dolara należało zapłacić 3,04, za euro 4,15 za franka 3,42 a za funta 5,21.

 

 

 

 

 

 

Autor:

Dział Analiz XTB X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc