Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Mocny złoty

2014-05-23

Ostatnie kilkanaście godzin na głównych parach złotowych to również znaczące umocnienie złotego. Dolar kosztuje 3,0468 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1590 PLN i jest to najniższy kurs od niemal początku kwietnia tego roku. Dziś z naszego kraju poznamy odczyt o koniunkturze konsumenckiej (maj), jednak nie powinien on mieć dużego znaczenia dla wartości złotego.

 

Dziś ważne odczyty z USA i Niemiec

 

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od stabilizacji kwotowań głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3648. Pomimo, że nastroje na rynku są dość optymistyczne (wzrosty na giełdach w USA i Azji) dzisiejsza sesja zapewne dostarczy nam  mniej emocji i zmienności niż te z ostatnich dwóch dni.

 

Na gruncie analizy technicznej znajdujemy się blisko najbliższego wsparcia w okolicach 1,3636. Ponadto, naszym zdaniem jest dziś  mało prawdopodobne wyjście tej pary ponad poziom 1,3689, gdzie znajduje się najbliższy istotny opór.

 

Podczas dzisiejszej sesji mamy dwie istotne figury makroekonomiczne.  Poznamy indeks instytutu Ifo z Niemiec (maj) oraz sprzedaż nowych domów z USA (kwiecień). W kontekście wartości pary EUR/USD dane te powinny być bacznie obserwowane, gdyż w przypadku odchyleń od prognoz mogą wpłynąć na rynek.

 

 Z kolei już dziś rano pojawiły się dane dotyczące niemieckiego PKB za I kwartał, jednak wypadły one zgodnie z prognozą i nie miały dużego wpływu na rynek. W I kwartale 2014 roku PKB Niemiec, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wzrósł o 0,8 proc. k/k.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc