Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Mocniejsze ruchy na złotym

2014-07-03

Podczas dzisiejszej sesji byliśmy świadkami mocniejszych ruchów na głównych parach złotowych. Dolar nieznacznie podrożał i obecnie kosztuje 3,0415 PLN,  wspólna waluta euro potaniała i trzeba za nią zapłacić 4,1388 PLN.  Dziś jeszcze przez kilka godzin możemy być świadkami większej zmienności na naszej złote.

 

Eurodolar w dół

 

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to spadki wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3614. Za spadkami na parze EUR/USD stoją dziś dobre dane z amerykańskiego rynku pracy oraz ECB.

 

Kolejne dobre dane z USA, gołębi Draghi

 

Wczorajszy raport ADP pozwalał sądzić, że i dzisiejsze oficjalne dane z USA będą korzystne dla dolara, i taki scenariusz miał rzeczywiście miejsce.  W czerwcu 2014 roku stopa bezrobocia w USA ukształtowała się na poziomie 6,1 proc. co było najniższą wartością od września 2008 roku. Dane zaskoczyły na plus. Rynek oczekiwał odczytu na poziomie 6,3 proc. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło czerwcu o 288 tys. wobec prognozy na poziomie 212 tys. Z kolei w sektorze prywatnym przybyło 262 tys. nowych miejsc pracy., tu rynek oczekiwał odczytu na poziomie 210 tys.

O tej samej godzinie opublikowany został tygodniowy raport o zasiłkach dla bezrobotnych i najnowsze wyniki handlu zagranicznego. W ostatnim tygodniu liczba nowych podań o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 315 tys., wobec prognozy 314 tys., natomiast w maju deficyt w handlu zagranicznym ukształtował się na poziomie 44,39 mld USD wobec prognozowanych 45 mld USD deficytu.

Dziś też poznaliśmy decyzję ECB w sprawie stóp procentowych, tu zaskoczenia nie było, a stopy zostały utrzymane na niezmienionym poziomie. Jednak, jak można było się spodziewać byliśmy świadkami dość gołębiego wystąpienia prezesa ECB, co pozwoliło na mocniejsze umocnienie dolara i zmian kurs walut online.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk,
FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc