Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Lekkie osłabienie złotego

2014-04-10

Dzisiejsza sesja to próba przebicia oporu zlokalizowanego w okolicach 1,3875 dla eurodolara. Na chwilę obecną sztuka ta się nie udała, a eurodolar jest wyceniany na 1,3864. Jeżeli popytowi udałoby się przebić przez wspomniany poziom kolejną (już dużo trudniejszą) barierą do sforsowania byłby okrągły poziom 1,39.

 

Sukces Grecji

Wydaje się jednak, że do końca dzisiejszego dnia sztuka ta może się nie udać. Wspólnej waluty nie wsparła dziś również ważna informacja z Grecji, która po 4 latach przerwy wróciła na rynek długu. Rząd w Atenach sprzedał dziś 5-letnie obligacje za 3 mld EUR przy rentowności na poziomie 4,75 proc. (wcześniej mówiono, że oprocentowanie rzędu 5 proc. będzie dużym sukcesem).

 

Dobre dane z USA

 

Podczas dzisiejszego dnia mieliśmy również jedną istotną figurę z USA. Poznaliśmy najnowsze dane na temat liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Ich liczba w tygodniu zakończonym 5 kwietnia tego roku wyniosła 300 tys., co było najlepszym wynikiem od maja 2007 roku. Konsensus rynkowy zakładał odczyt na poziomie 320 tys. Dane te nieznacznie umocniły kurs dolara.

 

Złoty nieznacznie stracił

 

Dzisiejsza sesja to lekkie osłabienie złotego. Dolar na chwile obecną kosztuje 3,0116 PLN, tutaj mocnym wsparciem jest poziom 3,0 PLN, który na razie wydaje się nie zagrożony. Wspólna waluta wyceniana jest na 4,1734 PLN, a kurs euro od dwóch tygodni porusza się w wąskim zakresie wahań (okolice 4,16 PLN - 4,18 PLN) i na razie nie należy oczekiwać zmian w tym temacie.

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc