Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Kosmetyczne zmiany na złotym

2014-06-12

Dzisiejszy dzień na złotym to kosmetyczne zmiany kursu. Notowania dolara wynoszą 3,0329 PLN, za Euro trzeba zapłacić 4,1073 PLN.

 

Kolejne głosy z RPP

 

W kontekście lipcowego posiedzenia RPP dochodzą do nas kolejne informacje. Dziś Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej powiedziała, że po obniżce stóp i zapowiedzią dalszego luzowania polityki monetarnej przez ECB, RPP powinna rozważyć możliwość obniżki stóp procentowych na nadchodzącym posiedzeniu. Naszym zdaniem takie informacje będą pojawiały się coraz częściej, co może prowadzić do deprecjacji naszej waluty.

 

Spokojnie na eurodolarze

 

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to (pomimo istotnych odczytów z USA) dość spokojna europejska część sesji. Obecnie eurodolar oscyluje w okolicach tych samych poziomów co rano, mianowicie - 1,354, choć jeszcze kilka godzin temu notowane były i kursy rzędu 1,3513.

Marsz eurodolara na południe został jednak zatrzymany przez kluczowe dzisiejszego dnia dane z USA. Gorzej od prognoz wypadły odczyty dotyczące sprzedaży detalicznej za maj (0,3 proc.) wobec prognozy na poziomie 0,6 proc..  Negatywny wydźwięk tych danych łagodzi jednak nieco rewizja danych z poprzedniego miesiąca (z poziomu 0,1 proc. na 0,5 proc.). Poniżej prognoz wypadły również opublikowane o tej samej godzinie dane z tamtejszego rynku pracy, czyli liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Ich liczba w ostatnim tygodniu wyniosła 317 tys. wobec prognozy na poziomie 306 tys. i wartości poprzedniej 313 tys.

Pomimo dzisiejszego wyhamowania spadków na eurodolarze nadal zakładamy zejście poniżej minimów z ostatniego czwartku do końca przyszłego tygodnia.

 

 

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc