Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Kolejny dzień posuchy

2014-06-10

Dzisiejszy kalendarz makro podobnie jak wczorajszy nie obfituje w zbyt wiele wydarzeń. Euro dolar w ciągu ostatnich 24 godzin spadł do poziomu 1,36. Lekkiemu osłabieniu uległ polski złoty. Kurs euro zbliża się do 4,11, a kurs dolara oscyluje w okolicach 3,02.

 

O godz. 10:30 poznamy odczyt dotyczący produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii. Konsensu zakłada, że wzrosła ona w kwietniu o 0,4 proc. m/m i 2,8 proc. r/r. Warto jednak zaznaczyć, że sektor przemysłowy ma marginalne znacznie w gospodarce Wielkiej Brytanii. Na dziś zaplanowane są też liczne wystąpienia członków EBC (Likkanena, Makucha, Coeure i Merscha). Wydaje się jednak, że po agresywnym luzowaniu z poprzedniego tygodnia, mogą one mieć bardzo mały wpływ na rynek. Podobnie jak wczoraj dość silne są waluty Antypodów, czyli dolar nowozelandzki i australijski.

 

Dziś dołączył do nich jeszcze japoński jen. W nocy poznaliśmy dane o chińskiej inflacji. Wyniosła ona w maju 2,5 proc. w ujęciu rocznym, czyli znalazła się 0,1 pkt. proc. powyżej konsensusu W kwietniu było to tylko 1,8 proc. r/r. Głównym czynnikiem, który wpłynął na wzrost inflacji były ceny żywności. Wczoraj na nowy szczyt wspiął się indeks S&P 500, któremu udało się pokonać barierę 1950 pkt., co może otworzyć drogę w kierunku 2000 pkt.

 

Autor:

Błażej Kiermasz
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc