Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Delikatne umocnienie waluty amerykańskiej

2014-05-27

Dzisiejsza sesja to spadki wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3683. Podczas dzisiejszego dnia czekaliśmy głównie na dane z USA, a te wypadły korzystne dla dolara i umocniły nieco walutę USD

 

Kolejne dobre dane z amerykańskiej gospodarki

 

Zamówienia na dobra trwałego użytku zanotowały wzrost o 0,8 proc. m/m, wobec wzrostu o 3,6 proc. miesiąc wcześniej i -0,5 proc. w postaci prognoz rynkowych.  Zamówienia na dobra trwałe z wyłączeniem zamówień na środki transportu wzrosły z kolei 0,1 proc. m/m wobec  wzrostu o 2,9 proc. w marcu. Prognozy zakładały brak zmian. Pół godziny później poznaliśmy dane z rynku nieruchomości, czyli indeks cen domów S&P/Case-Shiller i indeks cen nieruchomości - FHFA (m/m). Obie te figury wypadły nieco powyżej prognoz co również przemawiało na korzyść dolara. Warto dodać, że na plus wypadły także indeks Fed z Richmond i indeks PMI dla usług, z kolei zgodnie z prognozą wypadł indeks zaufania konsumentów - Conference Board. Jutro czekają nas kolejne dane z obu stron Atlantyku.

 

Złoty stabilny

 

Główne pary złotowe nadal znajdują się w zakresie ostatniej zmienności. Dolar kosztuje 3,0509 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1601 PLN. Dziś nie mieliśmy żadnych odczytów z naszego kraju, najbliższe dane z naszej gospodarki poznamy jutro i będzie to Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC. Sprawdź kurs dolara w kantorze internetowym kantor.pl. 

 

 

 

 

Autor:

Michał Palenciuk FMCM

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc