Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Dane z USA w centrum uwagi

2014-05-29

EUR / USD osunął się wczoraj poniżej poziomu 1,36., co ostatni raz można było zaobserwować w połowie lutego. EUR po osiągnięciu szczytu nieco powyżej 4,17, zniżkował do 4,1550.  Dollar pozostaje stabilny, oscylując wokół poziomu 3,0550.

Ze względu na brak ważnych danych makroekonomicznych z Europy uwaga rynków powinna skupić się na publikacjach z USA. Dziś poznamy drugi odczyt dotyczący PKB za I kwartał w Stanach Zjednoczonych. Oczekiwania zakładają rewizję danych z 0,1 proc. w ujęciu kwartalnym do poziomu -0,5 proc k/k. W tym samym czasie na rynek napłynie informacja o ilości wnioskodawców o zasiłek dla bezrobotnych. Konsensus wynosi 318 tys., co oznaczałoby spadek z 326 tys. tydzień wcześniej. 4-tygodniowa średnia znajduje się na poziomie 322,5 tys. Indeks podpisanych umów kupna domów w kwietniu opublikowany zostanie o godz. 16:00. Rynkowe oczekiwania kształtują się na poziomie -8,8 proc. w ujęciu rocznym oraz 1,0 proc. m/m. Najsilniejszą walutą z grona G10 jest dziś dolar australijski. Zyskuje on wobec pozostałych członków grupy średnio około 0,5 proc. Stało się tak za sprawą dobrych nocnych danych dotyczących planowanych inwestycji w 2014/2015 przez australijskie przedsiębiorstwa. Co ciekawe struktura wskazuje na odejście od inwestycji w górnictwo na rzecz innych sektorów, co należy odbierać pozytywnie.

 

Autor:

Błażej Kiermasz
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc