src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Jutro droższy frank

2017-01-12

Jutro frank może podrożeć nawet aż o 11 groszy – ostrzegają niektórzy analitycy finansowi. Tak duży ruch franka w górę ma być wynikiem osłabienia złotego, gdyby jutrzejsza decyzja agencji ratingowych Moody's i Fitch okazała się dla Polski niekorzystna. Na pocieszenie, ci sami analitycy dodają, że tak duże osłabienie złotego nie powinno być długotrwałe.

 

Jutro decyzja

Już jutro poznamy decyzję dwóch czołowych agencji ratingowych w sprawie oceny wiarygodności kredytowej naszego kraju. W przypadku obniżenia ratingu, prawdopodobnie złoty sporo straci. Na parze z frankiem szwajcarskim może to być nawet 11 groszy. Osoby unikające ryzyka mają czas na tańsze zakupy tej waluty do późnego popołudnia, wtedy bowiem poznamy decyzję Moody's i Fitch. Obecnie kurs franka wynosi, tak samo jak wczoraj, 4,09 zł. Na pocieszenie wspomniani analitycy dodają, że osłabienie złotego na takim poziomie nie powinno być efektem długotrwałym. Na czym opierają się prognozy? Najpewniej na obserwacji podobnych sytuacji na przestrzeni ostatniego roku, kiedy to po decyzji obniżającej rating frank tracił 9 groszy.

 

Rynek nie wierzy

Trudno powiedzieć, czy rynek wierzy w tak pesymistyczny scenariusz. Nawet jeśli, to są to raczej odosobnione przypadki, ponieważ kurs franka nie zmienił się radykalnie i wynosi tyle samo co wczoraj. Osoby, którym niekorzystny obrót sprawy mógłby utrudnić terminową spłatę raty kredytu walutowego i wolą "dmuchać na zimne", mogą zaopatrzyć się w tańszego franka już dziś, za pośrednictwem serwisu kantor.pl.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych