Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Funt wysoko, ale perspektywy nie są dobre

2016-08-25

Funt nadal jest wysoko. Kurs zbliża się do poziomu 5,09 zł i nadal generowane są impulsy pro-wzrostowe. Umocnienie widać także na szerokim rynku, ale analitycy nie pozostawiają złudzeń – to jedynie zamykanie pozycji krótkich. W dalszej perspektywie funt będzie tracił. Głównym tematem dnia pozostaje wciąż konferencja w Jackson Hole.

 

Funt – będzie gorzej?

Na funcie nadal scenariusz spadkowy, mimo zwyżki kursu. Wciąż generowane są co prawda impulsy wzrostowe dla tej waluty, ale analitycy rozwiewają złudzenia. Ostatnie wzrosty wyceny tej waluty na szerokim rynku wynikają prawdopodobnie z zamykania pozycji krótkich. W dłuższym okresie dominuje jednak czarny scenariusz dla brytyjskiej waluty. Dziś na kantor.pl kurs funta wynosił w sprzedaży blisko 5,09 zł. Frank szwajcarski natomiast już od dłuższego czasu bez większych zmian. Ewidentnie mamy do czynienia z konsolidacją na parze CHF/PLN przy 3,98 zł. Podobnie sytuacja wygląda także na zestawieniu z euro, gdzie dziś kurs wynosił 4,34 zł.

 

Na CHF/PLN konsolidacja

Frank, podobnie jak euro, konsoliduje. Nie widać większych ruchów na tych parach. Sytuacja może się zmienić, zależnie od wyników makro z Polski, ale to też nie jest pewne, bo ostatnio waluty reagują raczej na impulsy płynące z szerokiego rynku, a tam interesujące mogą być zmagania na głównej parze. Inwestorzy chwilowo nie przejawią zwiększonego zainteresowania frankiem, stąd też kurs franka bez większych zmian; za to skupieni są na jutrzejszej konferencji szefowej FED. Trwają spekulacje na ile jastrzębi będzie wydźwięk jej słów.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc