Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Funt już odczuwa skutki Brexitu

2016-08-01

Brexit uderzy w Brytyjczyków znacznie bardziej niż się dotychczas spodziewali, tak wynika z najnowszych odczytów indeksów PMI. Kurs funta nadal traci, choć brytyjska premier próbuje robić dobrą minę do złej gry i twardo negocjować nowe układy handlowe z Europą. Dziś funt kosztował zaledwie 5,17 zł.

 

Funt nadal traci

Na rynku walutowym dalszy spadek zainteresowania funtem, dziś na kantor.pl w sprzedaży brytyjską walutę oferowano po zaledwie 5,17 zł. Inwestorzy odwracają się od funta, a ostatnie odczyty indeksów PMI wskazują, że skutki Brexitu będą większe niż dotychczas zakładano. Opublikowano dzisiaj wskaźniki dla przemysłu za miniony miesiąc i okazało się, że są one najniższe od ponad trzech lat. Ostatnio tak słabe wyniki dla przemysłu były w marcu 2013 roku a dla usług w 2009 roku. Uczestnicy rynku sugerując się tymi danymi, spodziewają się cięcia stóp procentowych, zainteresowanie funtem słabnie.

 

Co zrobi BoE

Analitycy zastanawiają się teraz co zrobi BoE. Kurs funta bije kolejne rekordy spadków, inwestorzy do brytyjskiej waluty podchodzą z dużą dozą ostrożności, czemu w obecnych warunkach trudno się dziwić. Sporo tracą Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii, na zestawianiu ze złotym funt jest bardzo nisko, a obserwując wykresy techniczne widać, że ta tendencja utrzymuje się, mimo nienajlepszej też kondycji złotego. Inwestorzy oczekują teraz działań ze strony BoE. Prawdopodobieństwo obniżki o 25 punktów wynosi wedle analityków aż 100 proc. Mówi się też, że sama obniżka stóp to za mało, potrzebne są także inne działania, np. program skupu aktywów. Oczekiwania wobec BoE są duże.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc