src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Inwestorzy szukają franka, kurs rośnie

2016-12-30

Frank jest jedyną walutą, która w ciągu kilkunastu ostatnich godzin podrożała. Zainteresowanie frankiem na szerokim rynku rośnie. Inwestorzy szukają tej waluty, co jest złym znakiem dla frankowiczów. Zwiększony popyt przekłada się oczywiście na wzrost kursu. Kilka dobrych, przedświątecznych notowań uśpiło czujność frankowiczów, niestety frank jest dziś jedyną walutą, która podrożała.

 

Od wczoraj ruch w górę

Na franku od wczoraj notujemy ruch w górę. Wczorajsze notowania były jeszcze spokojne, ale dziś kurs franka jest o jeden grosz wyższy i wynosi 4,13 zł w sprzedaży na kantor.pl. Za nami dobry dla frankowiczów przedświąteczny okres, kiedy to można było kupić franka nawet po 4,10 zł. Niektórzy analitycy sądzili, że frank zbliży się do bariery 4 PLN. Niestety ostanie godziny pokazują, że było to raczej myślenie życzeniowe, które raczej się nie spełni. Tani frank zainteresował inwestorów, którzy postanowili skorzystać z okazji.

 

SNB nie interweniuje

W Polsce frank budzi głównie skojarzenia z kredytami walutowymi, jednak na świecie stanowi doskonała inwestycję, jest jedną z fundamentalnych walut, stabilnych i bezpiecznych. Stąd właśnie duże zainteresowanie tą walutą, zwłaszcza jeśli w perspektywie mamy kryzys czy poważne wahania kursów. SNB stara się walczyć z przewartościowaniem swojej waluty stosując ujemne stopy procentowe dla depozytów, ale najwyraźniej nie zniechęca to potencjalnych nabywców franka. Do tej pory szwajcarska waluta radziła sobie dobrze, nawet mimo wysokiego kursu franka, jednak ostatnie odczyty makro wypadły nieco słabiej, ale najwyraźniej to za mało, by sprowokować Szwajcarów do interwencji na rynku franka.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych