Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Frank coraz wyżej, ustawa o kredytach trafiła do Sejmu

2016-10-27

Na fali dzisiejszych danych, m.in. o lepszej niż się spodziewano kondycji niemieckiego banku, euro zyskuje, podobnie frank szwajcarski, który także zyskał do złotego. Dla frankowiczów to z pewnością trudny okres, a tymczasem w Sejmie zaczęły się prace nad prezydenckim projektem ustawy o kredytach frankowych.

 

Trzy projekty

Dziś złoty ponownie traci na parach, w tym także na parze z frankiem szwajcarskim, który kosztuje już 4,02 zł. Nie zanosi się na poprawę kondycji naszej waluty, warto więc przygotować się na coraz droższego franka i podjąć decyzję o większych zakupach. Wygodnie będzie przeprowadzić transakcję za pośrednictwem sprawdzonego serwisu, np. kantor.pl. Przyjrzyjmy się jednak wydarzeniom dnia, jeśli chodzi o franka i kredyty w tej walucie. Oprócz doniesień z szerokiego rynku, warto zwrócić uwagę na prace nad ustawą. Projekty są trzy, ale szanse ma zapewne jedynie ten przygotowany przez kancelarie prezydenta.

 

Trwają prace

Sejm rozpoczął prace nad ostatecznym kształtem ustawy o kredytach walutowych. Szczególnie istotna jest ona dla frankowiczów, ponieważ to we franku zawierano najwięcej takich kredytów i uwolnienie kursu tej waluty spowodowało zamieszanie na rynku bankowym. Projekty jak już wspomnieliśmy są trzy, ale ten przygotowany przez klub Kukiz’15, jak i przez poprzedni rząd nie mają raczej szans powodzenia. Sejm skupi się na propozycjach kancelarii prezydenta. Zgodnie z tym projektem frankowicze otrzymaliby zwrot części spreadów, będzie to obwarowane dodatkowymi warunkami, a zwrot należny byłby do 350 tys. zł kredytu na osobę.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc