Frank ponownie w okolicach 4 PLN

2015-12-18

Frank wrócił w okolice 4 PLN, tymczasem frankowicze wciąż oczekują na odpowiedź z Kancelarii Prezydenta. Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu strona społeczna złożyła własny projekt poprawek do ustawy potocznie nazywanej pakietem pomocy dla frankowiczów.

 

Cisza w sprawie pomocy dla frankowiczów

Szumnie zapowiadana pomoc dla frankowiczów nie doczekała się jeszcze uregulowania prawnego. W ubiegłym tygodniu strona społeczna, czyli reprezentująca kredytobiorców walutowych, potocznie nazywanych kurs franka zwyżkujefrankowiczami, złożyła na ręce przedstawicieli Kancelarii Prezydenta autorski projekt poprawek do ustawy. Poprawki mają na celu uproszczenie restrukturyzacji kredytów walutach obcych. Jest tam też zapis, który zakazuje udzielania kredytów, które byłyby powiązane z kursami walut. Na razie brak jest odpowiedzi ze strony rządowej, czy z Kancelarii Prezydenta, tymczasem kurs franka ponownie zbliżył się do poziomu 4 PLN. Dzisiejsze notowania a zwłaszcza ich trend martfią frankowiczów. W godzinach popołudniowych kursy głównych walut, w tym franka kształtowały się następująco: (kupno) 4.2685zł za euro, 3.9659 zł za franka szwajcarskiego, 3.9398 zł za dolara amerykańskiego i  5.8743 zł za funta szterlinga; (sprzedaż) 4.2975 zł za euro, 3.9949 za franka, 3.9648zł wobec dolara i 5.9143 zł względem brytyjskiego funta. Średni kurs franka od rana do godz. 13.00 spadł o około 1 gr. W związku ze spadkami na euro jest też nadzieja na nieco tańszego franka, najbardziej aktualne kursy walut warto śledzić na kantor.pl. Po niedzieli spodziewane jest umocnienie dolara na parze z euro, co może przełożyć się także na pozostałe pary walutowe.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych