Frank znacznie podrożał

2016-01-07

Frank ponownie kosztuje powyżej 4 PLN. Wszystko za sprawą nastrojów na szerokim rynku. Chiny wzbudzają negatywne emocje wokół walut rynków wschodzących. Inwestorzy przede wszystkim unikają ryzyka i bojąc się kryzysu chińskiej gospodarki lokują środki w pewniejszych aktywach, takich właśnie jak szwajcarski frank.

 

Frank drożeje

Frank zyskuje na wartości. Zwiększone zainteresowanie szwajcarską walutą wynika z kurs franka podskoczyłnastrojów na szerokim rynku, gdzie przeważa niechęć do ryzyka. W obawie przed kryzysem inwestorzy wycofują się z bardziej ryzykowanych aktywów i kierują się właśnie w stronę franka, który obecnie obok dolara zyskuje najbardziej. Dziś rano średni kurs franka wynosił 4,0128 zł, a około godziny 19.00 w sprzedaży frank kosztował 4,0080. Okres świąteczny za nami, wracają krajowi uczestnicy rynku i od razu mogą być świadkami niepokojącego rozwoju wypadków. Na parach powiązanych ze złotym poziomy powyżej 4 PLN.

 

Na parach powyżej 4 PLN

Frank wzbudza zainteresowanie inwestorów. Wczorajsza ograniczona płynność nie była dla tej waluty przeszkodą w umocnieniu się. W stosunku do złotego frank zyskał 5 groszy. W przeciągu tygodnia frank podrożał 2,4% proc. i oscyluje wokół poziomu 4,01 zł. Przypominamy, że w ostatnich dniach grudnia franka wyceniano na 3,8993 zł. Znacznie podrożały także inne waluty, z którymi złoty powiązany jest na parach, euro o przeszło 2 proc. a dolar o ponad 2,5 proc. Uspokojenie nastrojów na rynku byłoby możliwe w przypadku dobrych odczytów makro z Chin, a na te przyjdzie nam poczekać co najmniej do drugiej połowy stycznia.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych