Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Komentarze walutowe Kantor.pl

Frank oscyluje wokół 4 PLN

2016-02-05

Frank oscyluje dziś wokół 4 PLN, wzrost kursu zanotowano po godzinie 16, ale  notowania franka wciąż są stabilne. Na parach bez większych zaskoczeń, kontynuacja słabego dolara pomogła złotemu, ale trend umocnienia złotego wyraźne wyhamował. Nasza waluta kończy wyjątkowo dobry tydzień stabilnie.

 

Trend umocnienia złotego wyhamował

Złoty nadal mocny, ale dziś widać było, że trend umocnienia wyhamował, zwłaszcza biorąc pod uwagę zestawienia z euro i frankiem szwajcarskim. Na parze z euro poziomem wsparcia są rejony 4,37-4,40, a jeśli chodzi o franka, to złoty wyhamował przy 3,9554 zł. Wieczorem kurs franka oscyluje już wokół 4 PLN. Interesująco dzień minął przede wszystkim dla inwestorów zainteresowanych dolarem. Kurs dolara zaliczył poziom najniższy od ponad miesiąca.

 

Wzrosło zainteresowanie walutami EM

Złoty korzystał na fali odwrotu od dolara. Na szerokim rynku spadło zainteresowanie amerykańską walutą, co pozwoliło złotemu umocnić się na parach. Ograniczeniem dla naszej waluty są czynniki lokalne, czyli niekorzystne prognozy KE. Na franku rynek zdyskontował już wypowiedź prezesa SNB i po południu obserwowaliśmy wędrówkę kursu franka na północ. Dzienna różnica wynosiła nawet 3 gr. Jeśli zainteresowanie walutami EM, w tym koszykiem CEE nadal się utrzyma, złoty ma szansę na utrzymanie dobrej pozycji. Tydzień kurs franka kończy lekko poniżej 4 PLN.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc