Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dziś frank nadal powyżej 4 PLN

2016-01-08

Na złotym niewielka korekta ostatnich spadków i stabilizacja, ale frank wciąż utrzymuje się powyżej  4 PLN. Zainteresowanie szwajcarską walutą nie słabnie. Kurs franka rośnie tak szybko, że wzbudza to zaniepokojenie tamtejszego banku centralnego. SNB opublikował nawet informację, że strata, wynikająca ze spadku wartości rezerw dewiz, wynosi już 23 mld franków.

 

Będzie interwencja SNB

Szwajcarki bank centralny stoi przed nie lada wyzwaniem. Kurs franka rośnie bardzo szybko, jest on obecnie jedną z najchętniej kupowanych walut. SNB stracił już 23 mld kurs franka wciąż utrzymuje się powyżej 4 PLNfranków. Szwajcarzy obliczyli, że tyle wynosi spadek wartości rezerw dewizowych, które utrzymuje bank. Nie zapominajmy też, że wpłaca on do budżetu Szwajcarii środki, które istotnie wpływają na kondycję budżetów poszczególnych kantonów. Od dawna Szwajcarzy deklarują, że są gotowi na interwencję. Czy dojdzie do niej niebawem? Stoimy w obliczu kryzysu gospodarki chińskiej, co przekłada się na wzrost zainteresowania frankiem. Decyzja SNB o interwencji z pewnością byłaby na rękę polskim kredytobiorcom.

 

Złoty odreagował spadki

Na złotym wczoraj doszło do korekty spadków. Dzień zamykamy z kursem franka na poziomie porównywalnym do wczorajszego, choć zanotowaliśmy dziś spadki poniżej 4 PLN, nawet do 3,97. Uważni obserwatorzy strony kantor.pl, mieli szansę kupić za pośrednictwem naszego serwisu franka w naprawdę atrakcyjnej cenie. Przypominamy, że kurs jest uaktualniany na bieżąco. W ciągu największych dzisiejszych zmian wartości franka, złoty umocnił się na parze CHF/PLN o 0,46 proc.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc