Eurodolar wysoko mimo niepewnej sytuacji w Grecji

2015-08-21

Spada zainteresowanie dolarem. Inwestorzy uznali zapewne, że wrześniowa podwyżka stóp jest mało prawdopodobna, a pierwszy realny termin na ruch ze strony FED to grudzień. Eurodolar osiągnął poziom 1,1270-80, co oznacza że poprzedni poziom oporu na 1,12 jest obecnie okolicą wsparcia.

 

Taniejący dolar

Uwaga rynku skupiona jest dziś na USA, po południu poznamy odczyty dla przemysłu, ale istotne są też poranne dane z Niemiec i Strefy Euro. Eurodolar jest wysoko, czekamy na kontrę ze strony dolara. Wizja podwyżek stóp w USA na razie oddaliła się co najmniej do grudnia, niewielu analityków wierzy jeszcze we wrześniowy termin.

 

Euro drożeje, na dolarze spadki

Na parach ze złotym, zgodnie z przewidywaniami, euro zmierza ku 4,20, a prognozy mówią nawet o teście okolic 4,2130. Dolar spadł, niedawna konsolidacja jest już przeszłością. Obecny kurs dolara także zagrożony jest kolejnymi spadkami, aż do poziomu 3,70.

 

Dzisiejsze kursy walut

Aktualne kursy walut  kształtują się następująco (minima i maksima dzienne): kurs franka 3,88-3,89 zł, kurs funta szterlinga 5,82-5,86 zł, kurs euro 4,18-4,20 zł, kurs dolara 3,71-3,73 zł. Po południu, wraz z pojawieniem się danych z USA można liczyć na zmiany na eurodolarze, co przełoży się na sytuację na parach.

 

W Grecji niespokojnie

Niepokój budzi temat gospodarki chińskiej, kolejne odczyty gospodarcze są rekordowo złe. W Europie uwagę przyciąga natomiast sytuacja w Grecji, gdzie obserwujemy zamieszanie na scenie politycznej. Premier Aleksis Cipras podał się do dymisji, przedterminowe wybory planowane są na 20 września. Powraca temat reform i pomocy gospodarczej dla Grecji.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych