Euro czeka na EBC

2016-01-19

Euro słabnie i nie pomogły mu dobre dane makro z Niemiec. Prawdopodobnie wspólna waluta słabnie w wyniku pozycjonowania rynku pod posiedzenie EBC. W czwartek wystąpienie prezesa Draghiego. Trwają spekulacje co do jego treści. Na parze ze złotym również widoczne są delikatne spadki.

 

W Niemczech dobre dane, ale euro czeka na posiedzenie EBC

Euro słabnie i to od dawna. Co prawda na parze ze złotym mamy odwrotną sytuację i to złoty traci do wspólnej waluty, ale na szerokim rynku od maja 2014 r. trwa trend spadkowy. kurs eurDoskonale obrazuje to wykres techniczny dla koszyka  BOSSA EUR. Kurs euro wynika po części z oczekiwania na wystąpienie prezesa EBC, które będzie miało miejsce już za dwa dni. Euro nie zareagowało nawet na dobre dane z  Niemiec, gdzie indeks ZEW zanotował spadki mniejsze niż prognozowano. Przypomnijmy, że dotyczy on nastrojów wśród analityków. Inflacja za grudzień także wypadła dobrze, subindeksy poprawiły się. Mimo wszystko złoty do euro zdołał się umocnić na koniec dnia o 2 grosze. Wieczorny kurs euro wynosił 4,4517 zł.

 

Oczekiwania rynku

Na rynku trwa pozycjonowanie pod wystąpienie Draghiego. Uczestnicy rynku przewidują, że będzie on próbował swoim wystąpieniem zwrócić uwagę na inflację i wzrost gospodarczy. Na parach ze złotym można mówić o poprawie nastrojów wokół naszej waluty. Wieczorne kursy walut kształtują się następująco: euro 4.4518 zł, dolar 4.0966 zł, frank szwajcarski 4.0834 zł, funt szterling 5.8262 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych