src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

EUR/USD tańczy na wsparciu

2019-07-23

Eurodolar jest w okolicach 1,12 - a chwilami nawet niżej. Tak więc dolar jest wzmocniony w porównaniu np. z maksimami notowanymi w ubiegłym tygodniu w czwartek i piątek.

 

 

Ale przełomu w tym nie ma. Tkwimy po prostu w rejonie wsparcia. Zresztą, nawet ewentualne zejście do 1,1115 byłoby li tylko powrotem do minimów z maja, a nie totalną zmianą.

 

Tak czy inaczej, czekamy na parę danych makro. O 15:00 pojawi się w USA indeks cen nieruchomości FHFA. O 16:00 przekonamy się, jak wypadły dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym, a także, jaki był wskaźnik Richmond Fed (prognoza: wzrost z 3 pkt do 5 pkt).

 

 

Tematy krajowe

W Polsce na waluty i inne kwestie działać będą dwa odczyty z godziny 10:00 - produkcja budowlano-montażowa (prognoza to +5 proc. r/r za czerwiec) i bezrobocie (tu zakłada się zejście z 5,4 proc. do 5,3 proc.).

 

USD/PLN jest przy 3,7935. W pewnym sensie wykres odbija sytuację głównej pary, choć nie jesteśmy tak bardzo przy oporze jak tam na wsparciu. Za oporowy lepiej uznać rejon 3,8040 - 3,8120.

 

Na EUR/PLN widzimy kurs 4,2465. To wciąż dolne rewiry trendu bocznego, który monotonnie ciągnie się od ubiegłorocznych wakacji. W lipcu bywały kursy jeszcze niższe. Z drugiej strony, w minionych miesiącach osiągano niekiedy 4,3440-60 jako maksima.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych