Dziś dolar nisko, jutro ciekawe odczyty makro

2016-02-11

Dzisiejszy dzień był dosyć interesujący, a jutro może być jeszcze ciekawiej. Zacznijmy od tego, że złoty ponownie osłabił się do euro, za to w przypadku dolara obserwujemy całkiem przyzwoity kurs, wahający się wieczorem w granicach 3,89-91. Na szerokim rynku umocnienie nie tylko euro, ale też bardziej egzotycznej dla nas waluty, jaką jest jen.

 

Rośnie niechęć do ryzyka, złoty traci

Tradycyjnie, wraz ze wzrostem awersji do ryzyka, złoty traci tak jak i inne waluty EM. Zainteresowanie inwestorów zyskują stabilne waluty, czyli przede wszystkim frank. Dziś na szerokim rynku dominowało euro. Początkowo dolar zyskiwał na fali wczorajszego wystąpienia Yellen, ale ten argument szybko został zdyskontowany i uczestnicy ryku skupili się jednak na jego słabych stronach. Zwyciężyły obawy co do kierunku polityki monetarnej, dolar stracił na wartości do euro, ale był mocny w stosunku do walut rynków wschodzących. Mocne euro zdominowało także złotego. Na szerokim rynku silny był jen a w Europie spore zainteresowanie wywołała decyzja Riksbanku, która była dużym zaskoczeniem nie tylko wśród inwestorów, ale też analityków.

 

Jutro bogate kalendarium makro

Szwedzi wzbudzili zainteresowanie kierunkiem swojej polityki monetarnej nie tyle ze względu na samą koronę, co na franka. Wzrosło bowiem prawdopodobieństwo, że Szwajcarzy pójdą ich śladem i również obniżą stopy, co zresztą w wywiadzie prasowym zapowiada prezes SNB. Jutro zapowiada się równie interesujący dzień. W kalendarium odczytów makro od rana nie zabranie danych z Europy, a po południu napłyną odczyty z USA. Będą to, m.in. dane o: inflacji, produkcji przemysłowej, PKB i sprzedaży. Tymczasem mimo wszystko dzień zamykamy z dosyć stabilnym złotym. Kurs euro wynosi 4,44 zł, kurs dolara 3,91 zł, kurs franka 4,02 zł, a funta tylko  5,66 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych