Drogie euro i frank szwajcarki

2015-10-21

Złoty nadal słaby, co szczególnie widoczne jest w przypadku zestawienia z frankiem szwajcarskim i euro. Dziś odnotowano 2-miesięczne minima  w stosunku do tych walut. Drożejący frank niepokoi kredytobiorców. Niestety obecnie złoty zalicza się do najsłabszych walut regionu.  Naszej walucie szkodzi ryzyko polityczne.

 

Ryzyko polityczne jednak ma wpływ na złotego

Podczas debaty przedwyborczej zmienność była co prawda znikoma i wydawało się, że ryzyko polityczne nie jest dostatecznie silnym bodźcem, by negatywnie wpływać na złotego, to w ostatecznym rozrachunku okazało się, że złoty jest jedną z najsłabszych walut regionu. W koszyku CEE to złoty traci stosunkowo najwięcej. Widać to najwyraźniej na zestawieniu z euro i frankiem.

 

Frank drożeje

frank drożejeKredytobiorców z pewnością niepokoi rosnący kurs franka, bo przekłada się on na wzrost raty kredytu. Warto spróbować zminimalizować negatywne skutki spadku wartości złotego i w walutę potrzebną do spłaty rat zaopatrywać się za pomocą platform internetowych, np. na stronie kantor.pl.

 

 

Na złotym spadki nie notowane od 2 miesięcy

Złoty ponownie stracił na wartości, w przypadku niektórych walut osiągając minima nie notowane od 2 miesięcy. Uwagę zwraca zwłaszcza kurs euro i franka szwajcarskiego. Maxima na tych walutach sugerują, że kwotowania euro mogą osiągnąć nawet 4,30. Frank zatrzymał się w okolicach wsparcia przy 3,92. Funt blisko punktu oporu.

 

Złoty wyceniany nisko

Słaby złoty, waluty drożeją. Dzisiejsze kursy: 4,2611 zł za euro, 3,7509 zł za dolara amerykańskiego, 3,9231 zł za franka szwajcarskiego i 5,7917 zł za funta szterlinga. Szansą dla złotego jest jutrzejsze posiedzenie EBC, jeśli panie na nim sugestia zwiększenia programu skupu aktywów.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych