Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar znowu w górę

2016-11-23

Dolar ponownie pnie się w górę. Amerykańskiej walucie pomogły dobre dane makro, które okazały się wystarczającym impulsem, by kurs dolara ponownie rozpoczął marsz na północ. Na parze ze złotym osiągnięty został poziom 4,21 zł. Wysoko także pozostałe kluczowe waluty. Złoty słabnie.

 

Rynek czekał na impuls

Okazuje się, że rynek tylko czekał na impuls, by ponownie wywindować dolara. Tanieje złoto, jest na najniższych poziomach od początku roku, tymczasem dolar ponownie zyskuje. Pozytywnym czynnikiem dla amerykańskiej waluty jest kilka publikacji. Po pierwsze publikacja dynamiki zamówień na dobra trwałe tym razem została zinterpretowana jako czynnik mogący wpłynąć na FED w okresie 2017/2018. Pojawiły się też głosy, że stanowiska w zarządzie FED obejmą jastrzębi przedstawiciele obozu D. Trumpa. Przypomnijmy, że kadencja dotychczasowej szefowej kończy się w 2018 roku.

 

Dane makro dobre

Pozostałe dane makro z USA, takie jak chociażby PMI dla przemysłu czy rynku pracy także wypadły dobrze, znacznie lub lekko powyżej oczekiwań rynkowych. Wszystkie dane przemawiają zatem na korzyść dolar, jego umocnienie nie jest więc zaskakujące. Inwestorzy ponownie otwierają pozycje na dolarze, przygotowując się do grudniowego posiedzenia FED. Słaby złoty traci na kluczowych zestawieniach. Nasza waluta nie otrzymuje wsparcia ani w postaci czynników lokalnych, ani impulsów z szerokiego rynku. Kurs euro wynosi dziś 4,45 zł, kurs dolara 4,21 zł. Frank szwajcarski na kantor.pl kosztuje 4,15 zł a funt szterling 5,25 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc