Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar w centrum zainteresowania

2016-10-17

Presja na złotego nadal wyczuwalna. To będzie trudny tydzień dla naszej waluty. Rynki żyją doniesieniami z USA i waluty rynków wschodzących, w tym złoty, bardzo silnie reagują na podbicie wyceny dolara. Głównym tematem spekulacji w ciągu najbliższych dni pozostaną podwyżki stóp procentowych w USA.

 

Wycena naszej waluty bez zmian

Wycena naszej waluty nie uległa w ciągu weekendu istotnym zmianom. Złoty wyceniany jest następująco: 4,33 zł za euro, 3,93 zł wobec dolara, 3,99 zł wobec franka szwajcarskiego i 4,81 zł względem funta szterlinga. Na parze z frankiem punktem oporu będą granice 4,31 zł. Presja na naszą walutę wciąż jest wyczuwalna, a  to za sprawą dominacji dolara na szerokim rynku i zwiększonego zainteresowania możliwymi podwyżkami stóp procentowych w USA. Ten temat będzie dominował w ciągu rozpoczynającego się tygodnia, co oznacza utrzymanie presji na złotego. Zainteresowanie doniesieniami z USA jest tym większe, że już za dwa dni odbędzie się kolejna debata przedwyborcza.

 

Słabsze dane

W kraju słabsze dane, deficyt obrotów za sierpień wypadł gorzej od prognoz, co budzi niepokój jeśli chodzi o zbliżający się odczyt danych dotyczących PKB. Będzie to obok presji ze strony dolara kolejny negatywny czynnik wpływający na wycenę złotego. Dziś danych makro z kraju, które mogłyby mieć znaczenie dla kwotowań złotego nie ma. W środę poznamy dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. W kalendarium mamy za to odczyty z USA, konkretnie produkcja przemysłowa i wystąpienie przedstawiciela FED. W Europie wystąpienie szefa EBC.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc