src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Dolar traci, co stanowi wsparcie dla złotego

2017-01-12

Próba rozegrania mocniejszego złotego tematem przewodnim dzisiejszego dnia. Złoty próbuje skorzystać z szansy jaką dają spadki na dolarze wywołane, ogólnie mówiąc, wystąpieniem D. Trumpa. Rynek raczej optymistycznie patrzy też na jutrzejszą decyzję agencji ratingowych w sprawie Polski. Kursy walut pozostają stabilne.

 

Dzisiejsze kursy walut

Dobry dzień złotego. Kursy walut na kantor.pl kształtują się dzisiaj następująco: 4,3870 PLN za euro, 4,1309 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,0377 PLN względem funta szterlinga i 4,0983 PLN w relacji do franka szwajcarskiego. Rentowność obligacji długoterminowych kształtuje się na poziomie 3,583 proc. Złotemu w umocnieniu pomogły spadki wyceny dolara, który wyraźnie stracił po publicznym wystąpieniu prezydenta elekta. Rynek sporo oczekiwał od nowej administracji, spodziewał się mocnej, agresywnej wręcz stymulacji fiskalnej i prowadzić do dalszego zacieśniania polityki FED.

 

Prezydent rozczarował

Z uwagi na duże oczekiwania uczestników rynku wystąpienie D. Trumpa można uznać za rozczarowujące. Inwestorzy spodziewali się konkretów, potwierdzających przedwyborcze hasła, tymczasem otrzymali raczej ogólniki. Zabrakło konkretów. Dużo odniesień dotyczyło natomiast polityki i sektora farmaceutycznego. Spadki na dolarze wsparły złotego, ale znaczącym ruchem na tej parze będzie dopiero zejście poniżej albo chociaż w okolice 4,10 zł. Przypomnijmy, że obecny kurs dolara na kantor.pl to 4,13 zł. W kraju posiedzenie RPP, zmian żadnych. Jutro decyzja agencji Fitch oraz Moody's, tu również rynek nie spodziewa się zmian.

 

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych