Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar traci, dziś kolejne dane makro

2016-06-03

Od rana inwestorzy czekają na kolejne odczyty makro z USA, tym razem będą to dane z rynku pracy. Analitycy ostrzegają, że może sprawdzić się czarny scenariusz dla dolara i prawdopodobne są spadki kursu tej waluty. Rozczarowaniem były już dane z rynku motoryzacyjnego z początku tego tygodnia. Wyczuwalny jest niepokój, dolar lekko traci, kurs wynosi 3,91 zł.

 

Analitycy ostrzegają

Analitycy twierdzą, że prawdopodobne są poważne spadki, jak zachowa się kurs dolara przekonamy się po południu. Wszystko zależeć będzie od danych z rynku pracy. Nie milkną spekulacje na temat podwyżek stóp. Minął tydzień od istotnego wystąpienia szefowej FED. Janet Yellen dała sygnał do podwyżek. Inwestorzy skupiają się zatem na odczytach makro, z rynku pracy i danych o inflacji. Będą one przesłankami do podjęcia decyzji o podwyżce stóp w USA.

 

Czy stopy wzrosną?

Jeśli nie dojdzie do poważnego kryzysu, stopy w USA wzrosną na pewno. Pytanie – kiedy? Pisaliśmy już jak rozkłada się prawdopodobieństwo. Rynek rozpatruje trzy terminy, czerwiec, lipiec i sierpień. Oczekiwania wobec dzisiejszych danych z rynku pracy są duże. Prognozy mówią o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym na poziomie 160-170 tys., i tu wkraczają właśnie analitycy ze swoimi ostrzeżeniami. Rozczarowanie dla dolara może być bolesne. Ostatnie odczyty indeksów PMI wskazują na możliwość poważnego rozminięcia się prognoz z danymi rzeczywistymi. Prawdopodobne jest nawet pobicie rekordu. Należy jednak pamiętać, że amerykański rynek pracy znacząco różni się od chociażby europejskiego. Problemem jest tam głównie nie ilość miejsc pracy, ale ich jakość.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc