Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar stabilny, ale tydzień będzie ciekawy

2016-09-26

Ten tydzień obfitował będzie w dane makro z USA, będą to doniesienia wiele mówiące o kondycji tamtejszej gospodarki. Dolar pozostaje na razie stabilny, a za największy czynnik ryzyka dla tej waluty uznawane są wyniki wyborów prezydenckich i to wokół nich koncentruje się uwaga uczestników rynku.

 

Sytuacja na parach

W ujęciu szerszym złoty na parze z dolarem sporo ostatnio tracił, bo w sierpniu byliśmy blisko poziomów 3,75 zł, a obecnie kurs wynosi 3,83 zł. Należy jednak pamiętać, że "po drodze" były nawet rejony 3,92 zł, zatem obecny kurs dolara nie należy do najgorszych. Poziom wsparcia wyznaczono na 3,80 zł. Na parze z euro także łagodna linia wzrostowa. Dzisiejszy kurs wspólnej waluty to 4,31 zł. Analitycy ostrzegają, że na obu parach możliwe spadki złotego. Na plus sytuacja rozwinęła się jeśli chodzi o kurs funta, na franku bez większych zmian.

 

Dane makro z USA

Rozpoczynający się tydzień obfitować będzie w dane makro. Poznamy kilka publikacji, które mogą mieć istotny wpływ na rynek walutowy. W USA dane o kondycji gospodarki, będą się nimi sugerować członkowie FOMC. Już wiadomo, że indeks PMI dla przemysłu wypadł słabiej od oczekiwań, a jutro dowiemy się jak kształtuje się aktywność w sektorze usług. Poza tym w kalendarium inne doniesienia ze Stanów, m.in. dane o sprzedaży. W każdym razie najbliższy możliwy termin podwyżek to początek listopada. Do tego czasu inwestorzy będą przyglądać się kondycji amerykańskiej gospodarki. Na razie kurs dolara jest stabilny, a najpoważniejszym czynnikiem ryzyka dla tej waluty pozostają niepewne wyniki wyborów prezydenckich.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc