Dolar potaniał

2016-01-29

Na eurodolarze konsolidacja. Gołębi komunikat FOMC i słabsze dane makro przemawiają na niekorzyść dolara, ale jednocześnie nastąpiła poprawa sytuacji na azjatyckich giełdach i nieco wzrosła cena ropy. Czynniki te równoważą się. Złoty zyskał szansę na umocnienie, dziś kurs dolara jest już korzystniejszy.

 

Na eurodolarze konsolidacja

Główna para walutowa konsoliduje. Pojawiły się czynniki, które wzajemne równoważą się. Komunikat po posiedzeniu FOMC miał gołębi wydźwięk, co powinno osłabiać dolara, euro dolarjednocześnie dane makro (zamówienia za miniony miesiąc) są słabe. Z drugiej strony nieco odżyły azjatyckie giełdy, podrożała też ropa naftowa, co z kolei działa na korzyść dolara. Euro jest przy tym ograniczone i sytuacją Unii oraz Strefy Euro, i poprzez stanowisko EBC. Na parach ze złotym sytuacja poprawiła się. Nieco lepszy klimat wokół ryzyka sprzyja złotemu i nasza waluta zdołała umocnić się na parach. Na dolarze możliwa jest nawet korekta.

 

Dziś złoty w lepszej kondycji

frank

Złoty lekko zyskał, co widoczne jest zwłaszcza na parze z dolarem, gdzie jest nawet szansa na większą korektę. Na parze z euro kurs porusza się w ciąż między liniami wyznaczającymi konsolidację. Dzisiejsze kursy walut (sprzedaż) kształtują się następująco: euro 4.4413zł, dolar 4.0980 zł, frank szwajcarski 4.0114 zł, funt szterling 5.8470 zł. Po południu i wieczorem kolejne dane z USA i wypowiedzi członków FED. Nie zabraknie też czynników krajowych, dziś będzie to głosowanie nad projektem ustawy budżetowej.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych