Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar wyżej

2016-09-28

Dziś kurs dolara jest o dwa grosze wyższy niż jeszcze wczoraj. Amerykańska waluta uzyskała wsparcie w postaci zwycięskiej debaty H. Clinton, jastrzębich głosów FED i lepszych danych makro. Na pozostałych parach powiązanych ze złotym również obserwujemy również powrót w wyższe rejony.

 

Impulsy dla dolara

Hillary Clinton wygrała debatę. Do głosu dochodzą jastrzębi przedstawiciele FED, dane makro, w tym indeksy nastrojów wypadły dobrze. Te trzy czynniki stanowią dobre wsparcie dla dolara, który stara się wykorzystać okazję i umocnić na szerokim rynku. Jak sytuacja będzie się kształtowała na głównej parze, pokażą nadchodzące dni, natomiast już widać, że dolar umocnił się na parze USD/PLN. Dziś na kantor.pl za dolara trzeba zapłacić już 3,84 zł. Złotego osłabiają czynniki wewnętrzne. Poważnie zyskał na parze ze złotym brytyjski funt, który podrożał do 5,01 zł.

 

Czynniki wewnętrzne

Nasza waluta traci przez czynniki wewnętrzne. Są to roszady wewnątrz rządu, plany reform systemu podatkowego i ubezpieczeń, oraz oczywiście najpoważniejszy obecnie czynnik, czyli rekordowy deficyt budżetowy. W szerszym ujęciu inwestorzy skupiają się jednak na sytuacji globalnej. Zainteresowanie wzbudza posiedzenie OPEC, które będzie mieć wpływ na ceny ropy. Tradycyjnie już nie daje o sobie zapomnieć FED. Pytanie na ile jastrzębie sygnały maja jedynie wzbudzić ponowne zainteresowanie dolarem a na ile przywrócić wiarygodność FED, ale by ta druga opcja miała się ziścić, konieczne byłyby także działania w postaci podwyżki stóp jeszcze przed końcem tego roku.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc