src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Dobry tydzień złotego, dolar tanieje

2017-01-27

To był dobry tydzień dla złotego, dolar potaniał na przestrzeni kilku dni o 3 grosze, podobnie euro i nieco mniej frank szwajcarski. Optymistyczny czas na giełdzie, pozytywne nastroje na szerokim rynku. Złoty na parach konsolidował, wyjątek stanowi zestawienie z brytyjskim funtem, który ma ostatnio bardzo dobry okres i zyskuje także na rynkach globalnych.

 

Dobry okres

Złoty jest ostatnio w dosyć dobrej kondycji, jeśli można tak powiedzieć, zważywszy na ogólną słabość naszej waluty. Zdołał umocnić się na parach, a następnie konsolidować. Wyjątek stanowi oczywiści drożejący na szerokim rynku funt. Dolar w ciągu kilku dni stracił 3 grosze, podobnie euro, frank szwajcarski bez większych zmian. Dziś dolar wyceniany jest na 4,06 zł, euro na 4,34 zł, frank 4,07 zł, a funt 5,11 zł, co i tak jest korzystnym wynikiem na tej parze, ponieważ jeszcze wczoraj kurs funta oscylował wokół 5,14 zł.

 

Dolar tanieje

Na parze z dolarem dziś złoty zyskał. Kurs dolara wynosi obecnie 4,06 zł wobec wczorajszych 4,08 zł. Jest to najwyraźniej korekta wczorajszego ruchu. Przyjrzyjmy się zatem dolarowi w szerszej perspektywie. Wczoraj, w związku z dużymi oczekiwaniami inwestorów co do dzisiejszych publikacji makro, dolar znacznie zyskiwał na wartości. Zainteresowanie tą walutą było duże, zwłaszcza że odczyty zbiegły się z terminem wystąpienia prezydenta Trumpa odnośnie podatku od importu. Dziś natomiast mamy korektę wczorajszych zwyżek i dolar traci, ale raczej nie będzie to początek nowego trendu spadkowego, który wydaje się być już za nami.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych