src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Czy będą cięcia?

2019-06-26

Pytamy oczywiście o cięcia stóp procentowych w USA. Ostatnie posiedzenie FOMC było dość gołębie, acz za obniżką stóp był tylko jeden głos - mianowicie p. Bullarda. Otóż Bullard znów wypowiedział się w tym tonie: jego zdaniem mamy obecnie dobry czas na cięcie stóp, które należałoby traktować jako swego rodzaju zabezpieczenie ('insurance rate cut'). Jego zdaniem inflacja jest przy tym zaskakująco niska, a wysokie za to jest prawdopodobieństwo redukcji oprocentowania w lipcu.

 

 

Szef Fed, Jerome Powell, też pozwolił sobie na gołębie tony - również jego zdaniem słaba inflacja to argument na rzecz redukcji stóp. Mało tego, stwierdził on, że w razie czego istnieje przestrzeń do realizacji kolejnego odcinka operacji QE.

 

Rynki obiegł też przeciek z kręgów okołoprezydenckich w USA, według którego prezydent Trump wprost uważa, iż dolar jest za silny, a euro za słabe.

 

Ale wszystkie te informacje nie były już teraz zaskoczeniem. Od 19 czerwca widzieliśmy dość klarowny proces osłabiania dolara, tak więc dziś co prawda osiągnięto 1,1410 na szczycie, niemniej wieczorem jesteśmy przy 1,1370-75. Kreślono w dołku nawet 1,1345. Dolar więc trochę odzyskał, mimo że np. dane o sprzedaży nowych domów, indeks Conference Board czy indeks Fed z Richmond były słabsze od prognoz.

 

 

Na złotym

Para euro-złoty lokuje się aktualnie na 4,2550. Wczorajszy chwilowy dołek to ok. 4,2460. Ogólnie rzecz biorąc, stara konsolidacja trwa bez zmian już od sierpnia 2018. Górna jej granica to ostatecznie ok. 4,3440, ale od dobrych kilkunastu sesji krążymy przy granicy dolnej.

 

Na parze dolarowej widzimy 3,7410. Wstępnie można sądzić, że złoty już swoje zarobił i teraz przyjdzie korekta, być może w okolice 3,7550-90.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych