src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Santander

 

Kurs walut Santander Consumer Bank

 

 

Santander Consumer Bank SA to już niebawem nowa marka znanego BZ WBK. Właścicielem Santandera jest hiszpańska grupa Banco Santander, które na polskim rynku działa od 2006 roku jako Santander Consumer Bank S.A. od 2006 roku. Grupa Santander w 2002 roku wykupiła Bank of America Polska S.A i zaczęła przymiarki do zmian, początkowo zmieniona została nazwa banku na CC Bank S.A., następnie w 2004 roku na PTF Bank S.A. Kolejnym krokiem było przejęcie Polskiego Towarzystwa Finansowego i zmiana siedziby z Poznania na Wrocław. W 2010 roku nastąpiło objęcie 99,92% akcji AIG Bank Polska przez Santander Consumer Bank S.A. AIG Bank Polska przeszedł rebranding i funkcjonuje do dziś jako "Santander". Przedmiotem działania banku są przede wszystkim kredyty hipoteczne, leasing oraz karty kredytowe. Co ważne, bank ten nigdy nie zajął się obsługą rachunków osób prywatnych, ani firm.

 

Oferta banku Santander

Obecny kształt Santander Consumer Banku jest wynikiem jego połączenia w 2011 r. z AIG Bankiem Polska, który od 1998 r. zdobywał silną pozycję na rynku pożyczek gotówkowych i kredytów ratalnych, a od 2006 r. systematycznie powiększał liczbę wydanych kart kredytowych. Santander Consumer Bank jest jednym z wiodących banków na rynku kredytowania nowych pojazdów. Bank oferuje lokaty terminowe o atrakcyjnym oprocentowaniu – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. W ofercie znajduje się również szeroka gama produktów ubezpieczeniowych. Unikatową wartością na rynku są kredyty gospodarcze przygotowane przez Santander Consumer Bank specjalnie dla dealerów i komisów samochodowych. Prócz kredytów bank oferuje również lokaty dla klientów indywidualnych i korporacyjnych.

 

Santander posiada 270 placówek w kraju, które zajmują się obsługą klientów banku. Dodatkowo posiada infolinię oraz obsługę online. Wiele z produktów dostępnych jest bezpośrednio u partnerów banku, głównie w salonach samochodowych, komisach. Mimo iż należy do banków nietypowych to jest znaną marką na polskim rynku. Owocna działalność grupy kapitałowej powoduje kroki zmierzające do zmian w BZWBK, w banku w którym Banco Santander posiada większościowy pakiet udziałów.

 

Gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Santander Consumer Bank SA jest bankiem który jest objętym systemem gwarantowania depozytów przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny). Jest to instytucja powołana w 1994 r., zarządzająca systemem gwarantowania depozytów w Polsce. 

 

Celem systemu gwarantowania klientom środki pieniężne zgromadzonych na ich rachunkach bankowych jest zapewnienie im wypłaty środków zgromadzonych na tych rachunkach,  w przypadku upadłości banku i utraty płynności banku. BFG umożliwia klientom zwrot środków do wysokości równowartości w złotych 100 000 euro. Pieniądze klientów Santander Consumer Bank SA zgromadzone w banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w 100% do tej kwoty. 

 

Ochronie podlegają depozyty imienne środki pieniężne walutowe i złotowe osób fizycznych i osób prawnych. Zasady obliczania kwoty gwarantowanej obejmują wszystkie środki zgromadzone w banku przez jedną osobę fizyczną lub prawną, niezależnie od tego ile ma rachunków bankowych. Czyli wszelkie depozyty takie jak: lokaty terminowe, bieżący rachunek bankowy, rachunek bankowy oszczędnościowo-rozliczeniowych) są sumowane i traktowane jako jeden depozyt. Wówczas suma gwarantowana jest wypłacona w złotówkach. Jeśli środki pieniężne znajdujące się na rachunkach bankowych nominowane są w walucie obcej, wypłata środków gwarantowanych następuje w złotych. Waluta jest przeliczana według kursu z dnia upadłości banku.

 

Wymiana walut w banku Santander

W bankach również można wymieniać walutę, ale po kursie bankowym, który jest dostępny w poniższym linku:  kursy walut w banku Santander
W banku Santander można wymieniać dolar amerykański, frank szwajcarski CHF i euro. 

 
 

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych