Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Warto zwrócić uwagę na dolara

2016-08-24

Jutro rozpocznie się konferencja w Jackson Hole, a już w piątek wystąpi publicznie Janet Yellen, szefowa FED. Warto zwrócić uwagę na dolara. Będą to bowiem dwa kluczowe dni dla najbliższej przyszłości tej waluty. Yellen wypowie się na temat kształtu polityki monetarnej. Być może padnie odpowiedź na pytanie: kiedy dojdzie do podwyżek stóp?

 

Czy podwyżka będzie we wrześniu?

Rynek po konferencji w Jackson Hole oczekuje odpowiedzi na pytanie, czy we wrześniu dojdzie do podwyżki stóp? A jeśli nie we wrześniu, to czy jeszcze przed końcem roku. Takie sygnały płynęły ostatnio od niektórych członków FED, np. w tym tonie wypowiadali się Williams, Lockhard, czy Dudley. Oczekiwania są zatem duże, choć cały czas dochodziło także do ich "stopowania". Dziś na parze ze złotym dolar nieco mocniejszy, kurs dolara wynosi 3,83 zł. W lipcu zaczęła się dominacja euro, co pokazuje wykres techniczny głównej pary walutowej, ale jeśli szefowa FED wypowie się w jastrzębim tonie, dolar ma szansę na odwrócenie tej tendencji.

 

Sprzeczne impulsy

Ze strony FED płyną sprzedane impulsy. Czy to tylko gra na umocnienie dolara? Dosyć prawdopodobne. Dzisiejsze dane makro okazały się słabsze od prognoz. Słyszeliśmy już wypowiedzi takie jak 'Prawdopodobnie mamy dobry czas, by podwyższyć stopy, o ile okoliczności nie ulegną zmianie', ale też 'Po raz kolejny nie możemy być pewni, czy obserwowana poprawa jest stała'. Dlatego właśnie warto z uwagą przyjrzeć się dolarowi bo końcówka tygodnia będzie interesująca. Yellen nada nowy ton zmaganiom EUR/USD.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc