Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty nieco mocniejszy, stabilizacja na parach

2016-02-25

Dziś złoty miał nieco lepszy dzień. Na parach spokojnie, można mówić o stabilizacji. Nasza waluta umocniła się też względem taniejącego funta i ma szansę na umocnieni także na pozostałych parach. Wszystko zależy od sentymentu na szerokim rynku. Inwestorzy oczekują na posiedzenie EBC.

 

Złoty stabilny

Złoty jest stabilny, a nawet próbuje się umocnić, co widać doskonale na parach z euro i frankiem szwajcarskim. Wyjątkowo niski kurs funta szterlinga na szerokim rynku przekłada się też na sytuację na parze ze złotym. Dawno nie notowaliśmy tak taniego funta. Spokojna sytuacja także na dolarze. Dane makro z USA okazały się bardzo dobre, ale mimo wszystko pozwalają na stabilizację na parze ze złotym. Dobry sentyment sprzyja złotemu. W przypadku EUR/PLN możliwe są nawet okolice 4.30-4.35, wszystko leży w rękach EBC. Rynek oczekuje złagodzenia polityki monetarnej, różnica między stopami procentowymi powinna być na tyle duża, by wzbudzić większe zainteresowanie złotym. Sprzyja nam też układ sił w koszyku CEE. Węgrzy dają  do zrozumienia, że również rozważają łagodzenie polityki. Pozwoliłoby to złotemu dogonić forinta.

 

Dziś na parach spokojnie

Doniesienia z Ameryki były bardzo dobre, odczyty makro zaskoczyły pozytywnie, dawno już nie było tak dobrych wyników w sektorze zamówień. Na parze z dolarem wyznaczana jest nowa linia trendu na minimach sprzed kilku dni. Na parze z euro złoty wykorzystał sytuację w której euro słabnie i sporo zyskał. Można już mówić o teście punktu wsparcia. Złoty ma szansę na dalsze umocnienie. Kurs dolara wieczorem wynosił 3,9642 zł, kurs euro 4,3707 zł, franka 40077 zł a funta 5,5385 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc