Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zmiany na rynku walutowym

2015-10-05

Początek handlu w nowym tygodniu na rynku walutowym upływa pod znakiem lokalnych zmian na najważniejszych parach.

 

 

EURUSD

 

Kurs eurodolara nadal porusza się w ramach konsolidacji w postaci korekcyjnej flagi, która na tym rynku zaczęła się budować w drugiej połowie poprzedniego miesiąca. Punkty brzegowe tej formacji znajdują się obecnie na 1,1150 oraz 1,1315. Piątkowa zwyżka po słabych danych z USA nie zmieniła w sposób zasadniczy obrazu technicznego tej pary. W efekcie moim zdaniem w szerszym horyzoncie nadal wariantem preferowanym pozostaje wariant prospadkowy. Przebicie strefy wsparć rozciągającej się pomiędzy 1,1085 a 1,1150 (patrz wykres powyżej). Sforsowanie tych ograniczeń otworzyłoby drogę do przeceny wspólnej waluty względem amerykańskiego dolara co najmniej w okolice 1,0940, gdzie znajduje się 61% zniesienie sekwencji wzrostowej zainicjowanej w połowie marca bieżącego roku.

 

 

GBPUSD

 

Piątkowe osłabienie amerykańskiej waluty zwiększyło szanse na wykształcenie większej (aczkolwiek nadal lokalnej) korekty na rynku GBPUSD. Kurs popularnego kabla zmierza w tej chwili w kierunku oporów rozciągających się pomiędzy 1,5315 a 1,5445 (patrz wykres powyżej). Na tym poziomie znajdują się istotne zniesienia sekwencji spadkowej zainicjowanej na analizowanym rynku w połowie poprzedniego miesiąca. Moim zdaniem już dolne rejony tej strefy powinny zatrzymać zapędy strony popytowej, a w szerszym terminie wariantem obowiązującym pozostaje wariant prospadkowy. Sygnał do realizacji takiego scenariusza otrzymamy w momencie spadku kursu GBPUSD poniżej 1,5085, gdzie usytuowane jest 61% zniesienie sekwencji wzrostowej zainicjowanej na tym rynku w połowie kwietnia bieżącego roku. Właśnie kwietniowe minima, tj. 1,4565, pozostają celem dla takiego wariantu.

 

Autor:

Dawid Jacek EFIX Dom Maklerski S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc