Zmiany na rynku walutowym

2015-10-05

Początek handlu w nowym tygodniu na rynku walutowym upływa pod znakiem lokalnych zmian na najważniejszych parach.

 

 

EURUSD

 

Kurs eurodolara nadal porusza się w ramach konsolidacji w postaci korekcyjnej flagi, która na tym rynku zaczęła się budować w drugiej połowie poprzedniego miesiąca. Punkty brzegowe tej formacji znajdują się obecnie na 1,1150 oraz 1,1315. Piątkowa zwyżka po słabych danych z USA nie zmieniła w sposób zasadniczy obrazu technicznego tej pary. W efekcie moim zdaniem w szerszym horyzoncie nadal wariantem preferowanym pozostaje wariant prospadkowy. Przebicie strefy wsparć rozciągającej się pomiędzy 1,1085 a 1,1150 (patrz wykres powyżej). Sforsowanie tych ograniczeń otworzyłoby drogę do przeceny wspólnej waluty względem amerykańskiego dolara co najmniej w okolice 1,0940, gdzie znajduje się 61% zniesienie sekwencji wzrostowej zainicjowanej w połowie marca bieżącego roku.

 

 

GBPUSD

 

Piątkowe osłabienie amerykańskiej waluty zwiększyło szanse na wykształcenie większej (aczkolwiek nadal lokalnej) korekty na rynku GBPUSD. Kurs popularnego kabla zmierza w tej chwili w kierunku oporów rozciągających się pomiędzy 1,5315 a 1,5445 (patrz wykres powyżej). Na tym poziomie znajdują się istotne zniesienia sekwencji spadkowej zainicjowanej na analizowanym rynku w połowie poprzedniego miesiąca. Moim zdaniem już dolne rejony tej strefy powinny zatrzymać zapędy strony popytowej, a w szerszym terminie wariantem obowiązującym pozostaje wariant prospadkowy. Sygnał do realizacji takiego scenariusza otrzymamy w momencie spadku kursu GBPUSD poniżej 1,5085, gdzie usytuowane jest 61% zniesienie sekwencji wzrostowej zainicjowanej na tym rynku w połowie kwietnia bieżącego roku. Właśnie kwietniowe minima, tj. 1,4565, pozostają celem dla takiego wariantu.

 

Autor:

Dawid Jacek EFIX Dom Maklerski S.A.

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych