Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty znacznie słabszy na parach

2016-10-13

Presja na złotego jest coraz bardziej odczuwalna. Nasza waluta znajduje się w coraz trudniejszym położeniu, co widać po rosnących kursach walut. Tracą także inne waluty naszego regionu, a wszystko przez wzrost awersji do ryzyka. W kalendarium brak istotnych odczytów, które mogłyby poprawić notowania naszej waluty.

 

Kursy walut w górę

Niestety kursy walut idą dziś w górę, niektóre dosyć znacząco. Kurs dolara wynosi nieco ponad 3,90 zł, euro wyceniane jest na 4,31 zł, co stanowi górną granicę konsolidacji. Podrożał również frank, a  funt utrzymał wczorajszą pozycję. Kurs franka to 3,96 a funta 4,79 zł. Presja na złotego wobec głównych walut wynika z rosnącej awersji do ryzyka. Niestety sprawdza się czarny scenariusz dla walut naszego regionu, który wynika bezpośrednio z rosnącego zainteresowania dolarem. Przed takim obrotem sprawy ostrzegaliśmy już od kilku tygodni. Analizy techniczne także wskazywały na podbicie kursu dolara na parze USD/PLN.

 

Główne wydarzenia dnia

Największe zainteresowanie wzbudzają oczywiście zapiski z wrześniowego posiedzenia FED. Niestety ani na szerokim rynku, ani na krajowym "podwórku" nie ma odczytów, ani wydarzeń, które mogłyby się stać impulsem do poprawy kwotowań złotego. Analitycy ostrzegają wręcz, że na parze z dolarem możliwe jest wyjście powyżej 3,90 zł. Niestety na pozostałych parach powiązanych ze złotym sytuacja także będzie niepewna, wręcz ze wskazaniem na osłabienie naszej waluty. Publikacja makro z kraju, jak i z szerokiego rynku odnosić się dziś będą głównie do sytuacji na rynkach pracy.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc