Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty zdecydowanie w lepszej kondycji

2016-06-23

Lepsze nastroje wokół Wielkiej Brytanii przekładają się też na poprawę kondycji złotego. Nasza waluta, jako najbardziej zagrożona skutkami Brexitu spośród wszystkich walut EM, dobitnie odczuwa wszelkie wahania wokół funta. Tym razem złoty zyskuje dzięki ostatnim sondażom wskazującym na zwycięstwo przeciwników Brexitu.

 

Złoty w lepszej kondycji

Polska waluta zdecydowanie zyskuje na ostatnich sondażach wskazujących na porażkę zwolenników Brexitu. Szczególnie widoczne jest to na zestawieniu CHF/PLN, gdzie złoty znacząco umocnił się. Kurs franka w sprzedaży na kantor.pl osiągnął dziś poziom 4,01 zł. Kurs funta szterlinga na przestrzeni dnia waha się pomiędzy 5,69 zł a 5,72 zł. Spadła także rentowność polskiego długi i ponownie znajduje się w okolicy 3 proc. Na rynku walutowym zyskuje nie tylko złoty. Widoczna jest ogólna poprawa nastrojów wokół walut rynków wschodzących.

 

Brexit nie groźny?

Rynek szacuje ryzyko Brexitu na coraz niższym poziomie, stąd poprawa nastrojów i zwiększone zainteresowanie bardziej ryzykownymi aktywami. Chwila oddechu po nerwowych tygodniach sprzyja odrabianiu strat przez waluty EM. Dolar kosztuje dziś 3,85 zł a euro 4, 36 zł. Do dolara, ale też do franka, który obok złota zwyczajowo uznawany jest za najbezpieczniejsza lokatę kapitału, złoty zyskał ponad 1 proc. Jeśli referendum wygrają przeciwnicy Brexitu, widoczne będzie pogłębienie tej tendencji, w przeciwnym wypadku należy się liczyć ze spadkami na złotym.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc