Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 364 5 364 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Złoty zaczął tanieć

2015-03-27

Złoty zależny jest dzisiaj od sytuacji na parze EUR/PLN. Kondycja złotego pozostaje w dużej mierze odbiciem trendu na głównej parze. Obserwujemy wyhamowanie zwyżki. Złoty lekko stracił w porównaniu do wczorajszych notowań. Podsumowując - jeśli dolar będzie nadal mocny w stosunku do euro, nasza waluta ponownie osłabi się.

 

Poranek po znakiem lekkiego osłabienia złotego

Złoty stracił co prawda do euro i dolara, ale nie był to duży spadek. Czekamy na rozwój wypadków. Jeśli dolar nadal będzie równie mocny do euro, na złotym utrzyma się presja podażowa. Nasza waluta do końca dnia osłabnie. Jest to dosyć realna perspektywa. Para EUR/USD będzie prawdopodobnie testować poziom poniżej 1,08.

 

Kursy głównych walut

Dziś rynek wycenił złotego nieco ostrożniej, sytuacja na głównych parach przedstawiała się następująco: USD/PLN 3,7575 zł, EUR/PLN 4,0889 zł. Kurs franka osiągnął poziom 3,90 zł, a kurs funta szterlinga w ciągu kilku godzin z 5,54 podskoczył do 5,56 zł.

 

Spokojnie, to tylko korekta

Układ sił pozostaje utrzymany. Dzisiejsza sytuacja jest naturalnym odzwierciedleniem sytuacji na szerokim rynku i korektą. Złoty w stosunku do euro powinien utrzymać się w korytarzu wyznaczonym przez linie z początku miesiąca i maxima z dwóch miesięcy, czyli pomiędzy do 4,13 zł. Obecnie widzimy korektę na 4,10 zł.

 

Bariera 4 PLN nie zagrożona?

W dłuższym okresie złoty umocni się do euro wykorzystując ruchy kapitału w kierunku wyżej oprocentowanych aktywów. Program QE realizowany w strefie euro pomoże naszej walucie. Oczekiwane wzmocnienie złotego do euro w średnim okresie nie zagrozi jednak barierze 4 PLN za euro. Obecnie jest to psychologiczny poziom i kurs euro na tym poziomie nie wydaje się możliwy w najbliższej przyszłości.

 

Autor:

Zespół kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc