Złoty wyróżnia się

2015-12-30

Złoty dobrze prezentuje się na tle koszyka CEE. Nasza waluta w ciągu dnia lekko umocniła się, ale układ sił pozostaje niezmieniony. Potencjał wzrostowy dla złotego ulega powoli wyczerpaniu, wszelkie zmiany będą miały raczej kosmetyczny charakter. Rynek jest płytki, na ożywienie handlu należy poczekać do nowego roku.

 

Złoty mocniejszy

Dzisiejszy dzień dla złotego był dobry. Nasza waluta wyróżniła się na tle pozostałych walut złoty się wyróżniaregionu. Forint i lej traciły, a ten ostatni osiągnął minima nie notowane od ubiegłego roku. W godzinach porannych średnie kursy walut kształtowały się następująco: 4,2319 zł za euro, 3,8678 zł za dolara amerykańskiego, 3,8976 zł za franka szwajcarskiego i 5,7388 zł za funta szterlinga. Spadła rentowność długu. We wczesnych godzinach wieczornych kursy sprzedaży przedstawiały się podobnie: 4.2708 zł za euro, 3.9603 zł za szwajcarskiego franka, 3.9126 zł za dolara i 5.8069 zł za funta szterlinga.

 

Rynek jest płytki

Rynek nadal jest płytki, część inwestorów nie wróciła po świątecznej przerwie. Brak zdecydowanych ruchów ze strony uczestników rynku nie przemawia też na korzyść naszej waluty. Osiągnięte zostały punkty wsparcia i małe są szanse na zejście niżej na parach. Mimo wszystko koniec roku dla złotego jest udany. Cieszy zwłaszcza niski kurs franka, bo obniża ratę kredytów walutowych. Na szerokim rynku brak znaczących impulsów, w kalendarium krajowym mieliśmy dziś dwa znaczące wydarzenia, plan podaży długu na pierwszy kwartał przyszłego roku oraz dane dotyczące bilansu handlowego i zadłużenia za mijający kwartał.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych