Złoty wyraźnie stracił, próba stabilizacji kwotowań

2015-07-31

Złoty osłabł wczoraj do głównych walut. Dziś będziemy świadkami próby stabilizacji naszej waluty. Złotemu zaszkodził mocniejszy dolar, po wystąpieniu Yellen, która choć nie potwierdziła, to także nie wykluczyła wrześniowego terminu podwyżek stóp w USA, a zaznaczyła, że gospodarka umacnia się.

 

Złoty słabszy do głównych walut

Złoty stracił kilka groszy do głównych walut. Kurs franka przekroczył 3,90 osiągając 3,9097 PLN. Podrożał także funt szterling, jego dzisiejszy kurs to 5,9044 PLN. W stosunku do euro złoty wyceniany jest na 4,1415 PLN za euro a do dolara na 3,7859 PLN za dolara.

 

Spadek wyceny złotego

Spadek wyceny złotego, podobnie jak koszyka EM wnika z oczekiwań rynku wobec FED. Zmiana stóp procentowych w USA w najbliższym czasie pozostaje możliwa i skłania inwestorów do odwrotu od bardziej ryzykownych walut, stąd przecena złotego.

 

Złoty traci w wyniku sytuacji w Chinach

Złotemu nie pomagają niestety bodźce globalne, wpływające na waluty EM. Sytuacja w Chinach (spadki na giełdzie) pogarsza nastroje wokół bardziej ryzykownych walut. Spadły też ceny surowców a w Polsce nadchodzą wybory, zwiększa się ryzyko polityczne. Złotego ratują dobre dane makro.

 

Dzisiejsze odczyty

Dziś złoty ma szansę na stabilizację, a pomóc mu mogą odczyty gospodarcze. NBP opublikuje dane o oczekiwaniach inflacyjnych konsumentów. Ministerstwo Finansów poda natomiast jaka jest podaż długu na następny miesiąc. Na arenie europejskiej odczyty inflacyjne, a po południu dane z USA.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych