Złoty wykorzystał szansę na umocnienie do dolara

2015-10-07

Złoty zdołał się umocnić do dolara. Nasza waluta korzysta z utrzymującego się dobrego sentymentu wokół walut rynków wschodzących, który z kolei jest pochodną piątkowych odczytów z amerykańskiego rynku pracy. Na pozostałych parach bez większych zmian, choć widoczne jest również umocnienie do euro.

 

Nasza waluta mocniejsza w stosunku do dolara

Złe dane dotyczące zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA nadal kładą się cieniem na kondycji dolara. Złoty wykorzystał szansę i umocnił się do amerykańskiej waluty, niewielkie umocnienie zanotowano także w stosunku do euro.

 

Złoty stabilny

Na parach widoczna stabilizacja, umocnienie do dolara i niewielki ruch w kierunku silniejszego złotego na parze z euro. Dzisiejsze kursy walut: 3,7605 PLN za dolara amerykańskiego, 4,2351 PLN za euro, 3,8853 PLN wobec franka szwajcarskiego i 5,7262 PLN za funta szterlinga.

 

RPP bez zaskoczeń

Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej tym razem również bez zaskoczeń, stopy pozostaną na dotychczasowym poziomie. Akcent położono na inflację CPI i jej zewnętrzny charakter. W najbliższym czasie zmiany stóp nie będzie. Belka odniósł się także do ryzyka politycznego w związku z obietnicami przedwyborczymi.

 

Złoty ma szanse na umocnienie

Realny staje się scenariusz zejścia do 3,70 na dolarze. Złoty ma również potencjał, by umocnić się do euro. Waluty naszego regionu czekają na sygnał z szerokiego rynku. Dziś będą to dane o produkcji przemysłowej za naszą zachodnią granicą. Poznamy także odczyty z kraju, o bezrobociu i aktywach rezerwowych.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych